Hadi s elementární podstatou

20. dubna 2012 v 9:06 | Orion Mizuki

Hadi s elementární podstatou

Hadi s elementární podstatou jsou velmi ojedinělým druhem. Jen málokdo se k nim dokáže přiblížit.
Povětšinou jsou jejich živly oheň nebo voda. Ohnivý se často přibližují k černým, možná proto měli schopnost ovládat oheň i oni. Vodní se dělí na několik poddruhů. Stručně řečeno většina z nich žije pod vodou a je nemožné podepsat s nimi smlouvu. Někteří se ale přece jen přizpůsobili životu na povrchu.

Elementární hadi mají však některé nevýhody.
Mají chakrový oběh, ale tělem jim neprochází jed ani neoplývají přílišnou silou, tudíž se nedají zařadit ani mezi škrtiče ani mezi traviče. Na třetí nejběžnější skupinu průzkumných hadů jsou příliš velcí.
Dokonce by se dalo říct, že jsou jedni z největších mezi hady a jejich rychlost je obdivuhodné. Pro hladkou, možná až slizkou, kůži je velmi těžké je spoutat a mohou se lehce pohybovat pod zemí, čímž díky své velikosti dokáží způsobit obrovské škody.

Jejich jakýmsi králem, ač se podřizují pod četnější druhy, je jeden ze zbylých ohnivých hadů.
Nevylézá na světlo a bohužel se ještě nikomu nepodařilo jej přivolat. Další zajímavostí je, že nejen jeho. S těmito hady se už před dávnou historií spřátelil klan Mizuki. Spřátelil možná není správné slovo, ale jakási loajalita vůči tomuto klanu mezi elementárními hady zůstává již generace. Nikomu kromě členů klanu tedy nedovolí podepsat smlouvu s jejich jmény.


Akato

Akato je jeden z nejvýše postavených hadů.
Patří v páté skupině těm, kterým zbyla vodní podstata i po přizpůsobení se životu na souši.
Bohužel po předcích mu zůstal mírně horší zrak, který spaluje slunce. Proto Akato nemá rád, když jej někdo přivolává do odpoledního žáru, ale ani noc mu nezabrání sundat sluneční brýle, které má vždy na nose.

Jako jeden z nejvyšších je Akato samozřejmě i největší.
Mohutná stavba jeho těla nezabraňuje v pohybu, ale stejně jako ostatní neoplývá jedem. Kvůli kluzké kůži nemůže být lehko chycen, ale zároveň nemůže někoho pevně stisknout.
Ostré zuby nejsou tak dlouhé jako u ostatních hadů, jelikož neslouží k uštknutí.


Akato se svou podstatou neovládá techniky, ale dokáže vypustit z úst proud vody a to za den i desetkrát za sebou. Zásobu vody udržuje v celém svém těle pod jakýmsi bílým "krunýřem" či "brněním," které má připnuté na zádech. Kožené pásky mohou lehce povolit, ale jako správný had si i Akato své břicho a pásky na něm chrání. Dostatečný přísun vody a soužití s ní mu umožňuje nejen plavat a vydržet až deset minut bez problému bez kyslíku, ale také dokáže na vodě stát. Spíš než krvelačný je moudrý. Jenom tak může velet rozkolísaným, lehce ovládnutelným hadům.

AKATO A ORION - PODEPSÁNÍ SMLOUVY

Nebyla lehká doba, když Orion získala důvěru tohoto summona.
Nedlouho po smrti jejích rodičů, když jí samotné bylo devatenáct, měla přijmout tetování pro přivolání svého prvního summona. Stejně jako všichni z klanu Mizuki měla jako první volbu elementární hady, kteří ke klanu možná chovali úctu. Nebo si jej přáli zničit, aby mu více nemuseli prokazovat, jak dokážou být loajální.

Vydala se na cestu, která trvala přesně dva týdny. Tři dny jedna cesta.
Hadi, které přivolávali její rodiče měli své útočiště v horách blízko hranic Iwagakure, ale stále na jejím území. Orion zaslepená touhou získat něco víc šla ještě dál a narazila na Akata.
Tetování již měla, stačilo podepsat smlouvu, ale Akato byl inteligentnější než mnozí, které znala, ač byl vlastně zvíře. Nestačilo si promluvit.

K boji nesměla použít spoustu svých technik.
Celá její technika boje byla o utíkání, uhýbání a o snaze jej nezranit. Neuspěla a musela odejít.
Během cesty zpět se skála zřítila a pohřbila Akata ve svém srdci. Alespoň to by si Orion myslela, kdyby se později znovu neobjevil.

Do Iwagakure se vrátila vyčerpaná a bez úspěchu.
A tam si ji našel. Viděla ho, zuřil. Ne proto jako pro zničení jeho území. Sám svým ocasem a těžkopádností rozbořil svou jeskyni. Ale vinil ji. Jen do doby než ji viděl bojovat.
Nenechala zabít jediného z drobných hadů, kteří bojovali po jejím boku.
Možná, že se Akato tenkrát slitoval, ale rozhodl se dát jí ještě jednu šanci.

Při dalším souboji Orion přestala hledět na pravidla.
To byla i technika hadů. Jizva, kterou mu způsobila se dávno zahojila a přestala být vidět, ale stále citlivé místo na kůži jeho břicha připomíná tehdejší událost.
Po zboření jeskyně zůstal Akato v menší, ale bližší Iwagakure a dovolil Orion, aby s ním podepsala smlouvu a obnovila pouta mezi elementárními hady a klanem Mizuki

Izumi

Izumi je malý škrtič, jehož schopnosti nejsou nijak znát a ani je nepoužívá.
Jed má jen slabý, takže jeho kousnutí by zdravého člověka jemně štíplo a víc by se neprojevilo.

Nicméně Izumi je velmi chytrý, lstivý had.
Jeho věrnost se získává těžko, ale jeho rychlost se nedá napodobit. Donáší a vyřizuje zprávy s naprostou přesností, má úžasný orientační smysl a pod zemí se pohybuje bezchybně.
Jednoduše řečeno je tento malý had úžasným poslem.
IZUMI A ORION - PODEPSÁNÍ SMLOUVY

Izumi nikdy nebyl důležitý.
Ani pro Orion ani pro život. Byl jen jedním z tisícovky bezvýznamných hadů, které přivolala a které často její přivolání stávalo život. Byli nedílnou součástí jejích technik. Součástí koloběhu, který byl až příliš krutý.
Izumi byl ale bystrý. Netrvalo dlouho a snad pro jistou genetickou změnu či něco podobného se dokázal naučit mluvit. Nebyla to Orionina vina, že s ním měla později podepsat smlouvu.

Při technice, ve které přivolává hady doslova do svého rukávu přivolala právě tohoto.
Nikdy zde nebyl. Překvapen, zmaten a jiní než ostatní nedokázal Izumi slepě vyrazit za kořistí.
Vyklouzl z jejího rukávu a v zápalu boje ji sledoval. Kousl ji, ale jeho jed nedokázal ublížit dospělému člověku. Tenkrát ten boj vyhrála a on nezmizel.
Otočila se. Možná ji vytočil tím kousnutím, ale kdyby tenkrát nebylo Izumiho spontánního varování, zabodl by se jí do krku kunai zostřený větrnou podstatou chakry.

Možná proto uzavřela s hadem Orion dohodu.
Tenkrát byl ještě mládě, ale později věděla, že udělala dobře. I přesto, že had neměl jed ani sílu, byl oddaným společníkem. Krutá šelma, jistěže. Měl rád krev. Ale nikdo by nedokázal doručit ty zprávy, které doručil Izumi. Díky absenci chakry jej nikdo nepodezíral a lehce pronikal opevněním. Nikdo by nebyl rychlejší.

Zorgen

Zorgen patří do první skupiny, je travič.
Její zásoba jedu by hned po prvním kousnutí povalila hada Akatovy velikosti, ale samozřejmě toto může regulovat. Jed, který má pak patří mezi výraznější neurotoxiny.
Dokáže člověka při uštknutí plně znehybnit, pokud jej dříve nerozmáčknou hadí čelisti.
Jako velký had má Zorgen samozřejmě i sílu, takže nebýt jedu, řadila by se jistě mezi škrtiče. Její kůže ovšem není vůbec hladká jako Akatova a tak je lehčí ji spoutat. Možná proto má oproti Akatovi jednu přednost, je výrazně rychlejší.

Tradičně se obtočí kolem oběti, spoutá ji tak a poté kousne.
Zorgen rozhodně nemá tak rozumnou povahu jako Akato. Touží po boji a nepřemýšlí při něm.

ZORGEN A ORION - PODEPSÁNÍ SMLOUVY

Zorgen je Orionin poslední summon.
Navíc had, který vůbec nepřemýšlí a možná proto byla tolik horlivá i při podepisování smlouvy a slibu věrnosti. I přesto ale nelze o její důvěře pochybovat. Snad jen o důvěryhodnosti. Zorgen je ta, která má talent zasadit poslední ránu.

Tentokrát už bylo Orion dvacet jedna let.
Dva roky nezměnila ani nezískala nové summony, techniky jí povětšinou zůstávaly stejné. A ani by to bývala neměnila, kdyby nenarazila na novou misi. Její první tým Geninů se měl podívat na místo, kde působí hadi neplechu. A že mohutná Zorgen způsobila mnoho.
Tenkrát by na ni stačil Orionin tým, ale ona přivolala Akata.
Kdo lépe zastaví řádění hada než had s vyšší hodností?

Při boji musel Akato Zorgen doslova zchladit.
Poprvé tak před Orion ukázal i svou elementární podstatu. Proud vody, který na hada se suchou kůží vytryskl ji na malou chvíli zaslepil. Když vyrazila vpřed, přibodlo její hlavu ostří kusanagi k zemi. Nedokázala ani využít svůj jed.

A o Zorgen už nikdo neslyšel...
Říkalo se, že tenkrát ji zabili, ale její tělo nikdy neskončilo pod útesem.
Potenciál, který Zorgen bezpochyby měla, Orion zaujal natolik, že ji ošetřovala. Netrvalo to dlouho, hadi mají tuhý kořínek. A Zorgen zavázaná člence klanu Mizuki životem ji málem uškrtila. Několikrát nechybělo mnoho k smrtelnému poranění a možná proto se Orion přivolávání intenzivního summona většinou vyhýbá. I když v krvelačných bojích je to právě Zoran, která mívá právo pochutnat si na oběti, třebas lidské.

Smlouvu podepsali ještě před začátkem jejího léčení a od té doby Zorgen zmizela z povědomí vesnic, které dříve s oblibou ničila. Pro svou sílu již měla lepší využití a Orion dbala na to, aby pro ni měla sem tam alespoň nějakou práci, která by uklidnila hadí touhu po krvi.

ZDROJE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama