Konan Itako

20. dubna 2012 v 10:37 | Orion Mizuki

Konan Itako

Jméno: Konan Itako
Narození: 8. 9. (20 let)

Výška: 159 cm
Váha: 57 kg

Vesnice: Iwagakure no Sato
Hodnost: Genin
Sensei: Kami Itako (Mrtvá), Toshio Toppu, Midotsuchi

Styl boje: Kami no Ninjutsu
Živly: Fuuton


Charakter:

Drobná, něžná básnířka.
Ne, že by byla tichá, ale těžko ji rozmluvit. Je skvělý taktik už proto, že pokud neuvažuje nad novým veršem do své básně, promýšlí, co všechno by se mohlo stát. Kdyby. Kdyby otevřela dveře do neznámého podniku. Kdyby se posadila zrovna na tuto lavičku. Kdyby prošla okolo tamtoho člověka. Konan je ta, která nikdy neudělá první krok. Nezabíjí a bojuje se zachováním citů a lítosti. Vlastně by místo boje s nepřáteli mluvila. Těžko říct, jak se takový člověk mohl stát shinobim. I přes tuto povahu se nikdo nesmí dotknout jejích přátel. Nenávidí to. Jindy ji stačí ji "rozvášnit," aby milovala, ale je věrná a zásadová. Touží se o někoho starat. Zkrátka ten domácí typ, který by udělal cokoli, aby svým drahým nezevšedněl a kdyby měl být sám, nedokázal by přežít.

Životopis:

Konan se narodila vprostřed léta v Zemi Země.
Její matka pocházela z Iwagakure, otec byl shinobi, kterému by se dalo říkat Lovec nukeninů. Pocházel z Deštné, ve které se již jako mladý musel učit bojovat. Když se teď ohlížel za sebe, rozhodl se se svým povoláním skončit. Usadil se právě s matkou Konan uprostřed vesnice plné Shinobi. Nedokázal se od svého původního života odpoutat zcela. Rodinná idylka pokračovala od svatby, při níž si shinobi z Deštné změnil příjmení na manželčino, až do doby, kdy byly Konan tři roky. V postýlce děťátka pak objevili několik zmuchlaných papírků. Nepodařený pokus o skládání. Teprve mezi pátým a šestým rokem, kdy se odehrávají první dětské vzpomínky, se Konan naučila skládal jednodušší origami. Těžko říct, zda to otce překvapilo či rozzuřilo, ale na několik dní zmizel z jejich domu. Když se vrátil, nedal na sobě nic znát. Přál si zničit vše, čím byl. Příslušnost ke klanu Deštné i svou minulost v ní. Zdálo se však, že Konan se své záliby lehce nevzdá. Již od mala tichá a nepřístupná dívka si zkrátka postavila hlavu. A on ji začal trénovat. Nicméně jak trénovat pětileté dítě? Jak jinak, než ji učit skládat origami?

A z malé Konan se mezitím stávalo klidné třináctileté děvče.
Kdesi kolem desátého až třináctého roku se s ní otec pustil i do tréninku základů Taijutsu a ovládání chakry. Nepodařilo se mu to. Konan si nepřála být Shinobi. Chtěla jen dál skládat svá origami. A samozřejmě se naučit ovládat to, když jí papírky poletovali kolem hlavy. Musel uznat, že nestačí na výchovu vlastní dcery. Nerozuměl jí. Toto období trvalo až do patnácti.

Tichá, nevýřečná Konan, která se bála otevřít byť jen dveře vlastního pokoje a nesnesla výčitky se pomalu naučila alespoň zčásti zapadnout. Trénink pokračoval. Neúspěšně. Dívka by nikdy nikoho neuhodila. Dokonce ani ve chvíli, kdy by ji to mělo stát život. Nepřátelé jí nic neříkali. Ale začala milovat vítr ve vlasech. Naučila se chodit po stromech i vodě. Její tělo se rozpadalo na papírky, ale ne celé. Jen některé části a mnohdy jí trvalo velice dlouho než se dokázala složit zpátky.

To, že ji přitom spatřili bylo nežádoucí. Samozřejmě, že dívka s nadáním musela nastoupit na Akademii, učit se. A to nebylo pro Konan. Iwa nebyla příliš jemná vesnice a byla k tomu vlastně donucená. Nikoho nezajímali její pocity. Dokonce i její otec jí rád viděl na akademii. Přese všechno ji miloval stejně jako kdysi miloval svůj tulácký život. Akademie nebyl nejlepším obdobím jeho život. Byla mnohdy až o pět let starší než její spolužáci. Držela se za zády svých učitelů, kteří jí bývali bližší. Během vyučování si psala básně a skládala origami. Byla vlastně atrakcí, ničím víc. Nevnímala to. Bavila ji jen praktická výuka, nešlo-li o fyzický trénink. Jen bezchybné odpovědi v teorii vyvážili naprostý nedostatek pudu sebezáchovy. Nedokázala silně uhodit ani kopnout. Házení kunaiů jí šlo. Ani blokace Taijutsu nebyla špatná. Problém byl v síle, kterou nedokázala dát do protiútoku. Zcela nepochopená svými učiteli se spoléhala na origami.
Díky lesku v očích otce Konan skousla a učila se dál. O čtyři roky pozdě vystudovala.

Ne, že by číslo devatenáct znamenalo závratný věk, ale pro ninju bývalo znamením pro postup na Jounina. A ona se sotva stala Geninem. Většinou vyplňovala mezery v týmech nebo pomáhala na Akademii. Až po nějaké době získala tým vlastní. A zase tu byla spíš na překážku. Pro svou schopnost uvažovat byla ten člověk v záloze, který nebojuje a vymýšlí taktiky. Nevydržela to dlouho. Toužila po boji.
Když se vrátila domů, tuto touhu něco zaslepilo. Bylo to po misi.
Její otec byl na obchodní cestě do jedné menší vesničky v Zemi Země. Matka nemocná. Na několik měsíců musela Konan nechat své kariéry shinobiho a starat se o ní. Marně. Rakovina.
Rudovlasá žena svou dceru zanechala doma samotnou s otcem. Konan neplakala. Skládala matce básně příliš dlouho a otec se rozhodl, že se musí vrátit k práci.

Chápala to. Bylo to dlouho, co zanechala života shinobi. Téměř rok jí utekl. A jejich rodina po smrti matky, která přece jen jako sekretářka ředitele celé nemocnice Iwagakure, vydělávala nejvíce. Byly třeba peníze z misí. Bylo třeba, aby Konan začala bojovat.

Znovu sklopila hlavu a rozhodla se o otce, kterému již bylo přes padesát, postarat sama. Vytáhla svou starou výbavu, pustila se do šití nového oblečení. A pak mohla jít... Chvíli čekat přede dveřmi než si promyslí všechny možnosti. Ne, až příliš dobře ví, že musí vejít tak jako tak. A vlastně je i zvědavá, jaký je nový Kage jejich vesnice. Zajít za ním bylo těžší než skládat origami. Možná ještě bude muset dokázat své schopnosti, které za dobu, po kterou se nepohybovala mezi ninji, stačili zase o trochu poklesnout. Nehodlala se vzdát, i kdyby si ji toužil vyzkoušet sám. V tomhle ne.
Snad mu ale bude nevadnoucí papírová růže stačit jako menší úplatek.

V kanceláři uspěla.
Midotsuchi, tehdejší Kage, byl zjevně zaujat jedním origami. Naučí ho skládat, on něco naučí ji. Ale to až bude Chuunin. Jako Genin tedy Konan vstoupila do týmu Toshia Toppu. Krutý, krvelačný člověk, který si hrál s jejími city. Nejdřív ho litovala, potom smrtelně nenáviděla. Ani jedno nedala najevo, dokud nebyla nucena doslova utéct z jeho domu. Oknem. Tenkrát šla za Midotsuchim a byla jim jako týmu přidělena mise.
Toshio se na ní při jejím plnění ani nepodíval a drobná, úzkostlivá Konan se to snažila ignorovat.

Po návratu do Iwagakure nastal okamžitý převrat.
Midotsuchi kvůli osobním záležitostem přenechal vládu druhému nejsilnějšímu ve vesnici. Toshiovi.
A to se děly věci. Krvelačný člověk nastoupil na pomyslný trůn a několik shinobi zvyklých na klidný Midotsuchiho režim odešlo. Konan se třásla. Teď už se jí neměl, kdo zastat. Teji, její týmový partner, se s ní setkával na cvičišti, trénovali. Většinou naštěstí sama. Novému Tsuchikagemu a senseii zároveň se vyhýbala.
Až ji překvapil, když si pro ně došel. Midotsuchi, bývalý Kage, se objevil na cvičišti. Převzal jejich tým.
Ona a Teji tedy nyní měli cestovat po světě. A Konan zářila. Midotsuchi nebyl málo přísný sensei, ale rozhodně byl milý a nebyl neurvalý nebo krvelačný jako Toshio.

První zastávkou jejich cesty po světě byla Konoha, kde se měli s Tejim připravit na Chuuninské zkoušky...

Body:

Taijutsu: 0, 5
Ninjutsu: 3, 5
Genjutsu: 0, 5

Inteligence: 3, 5
Chakra: 2, 5
Síla: 1
Rychlost: 1, 5
Ruční pečetě: 2

Celkem: 15 bodů

Zdroje:

Oddělovač: Lithiumharddrive z DA
Avatar: Bohužel jsem nedokázala dohledat zdroj. Pokud jste autorem nebo znáte autora neupraveného obrázku, budu vděčná, když mě upozorníte, kdo jím je, abych mohla sem doplnit odkaz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama